fbpx
Broneeri aeg konsultatsioonile: (+372) 619 0021 või broneeri online
Broneeri aeg konsultatsioonile:
(+372) 619 0021 või broneeri online
Oktoober on tuntud kui rinnavähi teadlikkuse tõstmise kuu, siis toimub roosa lindi jooks ning palju tegevusi on seotud just sellega, et tõmmata tähelepanu rinnavähile, mis on väga levinud, ent õigel ajal avastades sageli veel ravitav vähivorm.

Ükskõik, millisest vähivormist või muust haigusest rääkida, kõige olulisem on avastada see võimalikult varajases staadiumis, siis on lootust veel täisväärtusliku elu juurde naasta ning haigus ja sellega kaasneda võivad tüsistused seljatada.

Balmed on just õige koht, kuhu pöörduda, et avastada võimalikult varakult mõni terviserikke alge. Näiteks kui pöördud perearsti poole sooviga minna sooleuuringute või arst ise soovib saata, siis on hea mõte pöörduda sooleravikliiniku poole, kuna seal on järjekorrad lühemad.

Sooleuuringutel ei pea valu kartma

Sooleravikliiniku proktoloogia osakonnas võtavad patsiente vastu esmaklassilised kolorektaalkirurgid, kes teostavad vajalikud uuringud ning panevad täpsema diagnoosi.

Ja kui seni on sooleuuringute edasilükkamise põhjuseks toodud kartust valu ees, siis enam ei ole ka valu enam põhjus, miks sooleuuringuid edasi lükata.

Hea ja valutu võimalus sooleuuringute tegemiseks on kasutada sedatsiooni. Tegemist on anesteesia meetodiga, kus patsiendile manustatakse veenisiseselt ravimeid, mis tekitavad unisust, muudavad rahulikuks ning seeläbi vähendavad hirmutunnet, ärevust ja valuaistinguid.

Sedatsiooni ajal on patsient teadvusel, saab suhelda arstiga ning täita käsklusi. Kogu protseduuri vältel on patsient pideval jälgimise all – kontrollitakse vererõhku, pulssi, hingamissagedust ning hapniku sisaldust veres.

Jämesoolevähki haigestumine on tõusuteel

Sooleuuringud on olulised, et avastada jämesoolevähki, mida põhjustab healoomuline kasvaja, mis suureneb ja võin nii teseneda pahaloomuliseks. Jämesoolevähki haigestumise sagedus on aasta aastalt kahjuks tõustnud ning on võrreldes teiste vähivormidega jõudnud kolmandale kohale.

Koguni 50% avastatud kolorektaalvähi juhtumitest lõppevad kahjuks surmaga. Suure suremuse põhjuseks on märkamatu haiguse kulg, mistõttu avastatakse haigus alles viimases staadiumi, kui see ei allu enam ravile. Seega on oluline käia kontrollis ning avastada kasvaja võimalikult varases staadiumis.

Ükskõik, milline terviseprobleem on tabamas, tasub minna esimesel võimalusel kontrolli, et hoida ära hilisemad tõsisemad tervisevaegused ja tüsistused.